Treść strony

Jaskółki zakończyły sezon zasadniczy

W sobotę i niedzielę kobieca drużyna Jaskółek rozegrała dwa ostatnie mecze rundy zasadniczej. Końcowe wyniki okazały się zgodne z aktualną pozycją drużyn w tabeli ligowej.

Mimo, że sobotni mecz w Bytomiu rozpoczął się zaskakująco dobrze, a po pierwszej tercji toruńskie dziewczyny prowadziły z liderującą w tabeli Polonią 2:1, to druga tercja odwróciła losy meczu, a kilka zdobytych bramek pozwoliło liderowi odnieść zdecydowane zwycięstwo.

W niedzielę, w Nowym Targu Jaskółki bez problemu wygrały z najsłabszą drużyną ligi - Podhalem. Od początku meczu to torunianki nadawały ton grze, bez kłopotu zdobywając kolejne bramki.

W ten sposób ostatni weekend rozgrywek rundy zasadniczej zakończył się połowicznym sukcesem Jaskółek Toruń. Każda drużyna ligi rozegrała dotychczas 18 meczy. Jaskółki po ostatniej rundzie znalazły się w lidze na 7 miejscu. Tabela wskazuje, że trzy drużyny nadawały dotychczas ton grze. Bisset Polonia Bytom, Unia Oświęcim oraz Białe Jastrzębie wypracowały sobie przewagę nad resztą stawki. Pewny środek tabeli to: Naprzód Janów i drużyna z Krynicy. Drużyny, które przegrały ponad połowę z rozegranych spotkań i znalazły się w drugiej części tabeli to Stoczniowiec Gdańsk, Jaskółki Toruń i Atomówki Tychy. Ta pozycja w tabeli jest dla naszych dziewczyn postępem w stosunku do poprzednich sezonów i wskazuje na dobrą pracę całej drużyny i sztabu szkoleniowego. Od całej stawki odstawały drużyny: Cracovii Kraków i, w sposób zdecydowany, Podhala Nowy Targ. Ta ostatnia drużyna nie zaznała dotychczas smaku zwycięstwa.

Po tej kolejce wyłonione zostały pary rozgrywek play-off. Toruńska drużyna zmierzy się w nich z silną drużyną Unii Oświęcim. Na pewno o zwycięstwa będzie trudno, ale play-off rządzi się swoimi prawami i każdy może liczyć na sprawienie niespodzianki. Będziemy gorąco dopingować Jaskółki do sprawienia niespodzianki. Pierwszy mecz na Tor-Torze w sobotę 2 lutego o godz. 16.45. Zapraszamy kibiców do licznego udziału i głośnego dopingu!

Pozostałe pary play-off rozgrywek kobiet:

Atomówki GKS Tychy - Polonia Bytom
GKS Stoczniowiec Gdańsk - Białe Jastrzębie
MKHL Krynica - Naprzód Janów

Poniżej komplet wyników toruńskich drużyn z ostatniego weekendu.

Jaskółki Toruń

sobota 26.01.2013
Polonia Bytom - Jaskółki Toruń 8:2 (1:2, 4:0, 2:1)

niedziela 27.01.2013
Podhale Nowy Targ - Jaskółki Toruń 2:8 (0:2, 1:3, 1:3)

Bramki:
Pakuła Joanna - 4, Wiśniewska - 2, Konopka - 2, Tokarska - 1, Czachowska -1.

Skład:
Kamińska Klaudia, Barańska Aleksandra - Mendyka Karolina, Janusz Marcelina, Luty Ewelina, Wegner Anna, Prolisko Anna - Tokarska Renata, Jelińska Dominika, Konopka Monika, Specjał Emilia - Czachowska Daria, Pakuła Joanna, Banaś Maja, Wiśniewska Ewelina.

Juniorzy

sobota
Zagłębie Sosnowiec - Sokoły Toruń 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

niedziela
Zagłębie Sosnowiec - Sokoły Toruń 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Bramki:
Maciejewski Szymon - 2, Wiśniewski Mateusz - 1, Zembrzuski Dawid - 1

Skład:
Lewandowski Bartosz, Kamiński Rafał - Heyka Paweł, Kobyliński Arkadiusz, Maciejewski Szymon, Wiśniewski Marcin, Ratica Tomas - Huzarski Piotr, Rzadkiewicz Szymon, Zwierzychowski Marcin, Zwierzychowski Mariusz, Kurpiewski Bartosz, Zembrzuski Dawid.

Juniorzy Młodsi

sobota
Unia Oświęcim - Sokoły Toruń 8:1 (4:1, 1:0, 3:0)

niedziela
Unia Oświęcim - Sokoły Toruń 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Bramki:
Fraszko - 1

Skład:
Gutowski Krzysztof, Kopyciński Wiktor - Jaworski Adrian, Borowicz Adrian, Hoppe Radosław, Fraszko Bartosz, Jaworski Bartosz - Gazda Remigiusz, Makowski Piotr, Jurkiewicz Jakub, Gołaszewski Jakub, Laskowski Szymon - Korzestański Łukasz, Zieliński Mateusz, Podlas Piotr, Gerne Michał, Gerad Jonatan, Gościński Mateusz.

Młodzicy U-16

sobota
Sokoły Toruń - Jantarnaja Zwiezda 12:3 (6:0, 4:3, 2:0)

niedziela
Sokoły Toruń - Jantarnaja Zwiezda  6:7 k (1:2, 3:2, 2:2, 0:1 k)

Bramki:
Gościński - 4, Degórski - 3, Śmieszek - 3, Makowski - 2, Zieliński - 2, Fraszko S, Kuczyński, Gliński, Rafiński po 1

Skład:
Studziński Mateusz, Burak Bartosz - Jóżwiak Marcin,  Degórski Dominik, Gościński Mateusz, Makowski Karol, Gliński Adrian - Przybylski Patryk, Zieliński Mateusz, Fraszko Sebastian, Śmieszek Bruno, Shmitt Juliusz - Brzóskowski Jakub, Arbart Arkadiusz, Kuczyński Przemysław, Barański Filip, Gołębiewski Mateusz, Łątkowski Stanisław, Kańczewski Hubert.