Treść strony

SMS II PZHL Sosnowiec - Nesta Toruń 4:7 (1:2, 2:1, 1:4), 0:11 (0:0, 0:5, 0:6)

1 liga ruszyła w końcu także dla toruńskich kibiców. W sobotę i niedzielę hokeiści Nesty rozegrali pierwsze mecze tego sezonu. W tej kolejce przeciwnikiem była II drużyna sosnowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Toruńscy zawodnicy wygrali oba mecze: w sobotę 7:4 (1:2, 2:1, 1:4) a w niedzielę 0:11 (0:0, 0:5, 0:6).

W meczu sobotnim gospodarze dali z siebie wszystko, by przeciwstawić się Neście. Pierwsza tercja okazała się zupełnie wyrównana. Drużyna z Sosnowca objęła prowadzenie już w 2 minucie. Pięć minut później, wykorzystując grę w przewadze, Michał Kalinowski doprowadził do wyrównania, a pod koniec tercji, w 18 minucie, Przemysław Bomastek wyprowadził Nestę na prowadzenie. Każda drużyna dwukrotnie grała w przewadze, lecz tylko Toruń potrafił to wykorzystać.

Po przerwie drużyna z Torunia grała zdecydowanie szybciej, lecz długo nie dawało to efektu bramkowego. Mało tego, pod koniec tercji to gospodarze zdobyli dwie bramki. Na szczęście, tuż przed przerwą Mateusz Kurpiewski pokonał w końcu sosnowieckiego bramkarza. Po dwóch tercjach był remis, choć torunianie mieli widoczną przewagę w strzałach i stworzonych sytuacjach. W tej części gry drużyna z Sosnowca trzykrotnie grała w osłabieniu, torunianie tylko raz, ale żadna z drużyn nie potrafiła w tym czasie pokonać bramkarza.

W trzeciej tercji Nesta w końcu złapała właściwy rytm gry, a młodzi zawodnicy z Sosnowca wyraźnie osłabli fizycznie. Co prawda na gola Michała Kalinowskiego w 44 minucie, już po 20 sekundach sosnowiczanie odpowiedzieli kolejnym golem, lecz później już tylko zawodnicy Nesty mogli cieszyć się z kolejnych bramek. Dwukrotnie Piotr Huzarski (raz w przewadze) i raz Jacek Dzięgiel cieszyli się po zdobyciu bramek, doprowadzając toruńską drużynę do zwycięstwa 7:4. W tej tercji sędzia tylko raz ukarał drużynę z Sosnowca, która grając w osłabieniu straciła bramkę.

Inauguracja sezonu w wykonaniu toruńskiej Nesty okazała się udana, choć drużyna z Sosnowca niespodziewanie przez prawie 50 minut stawiała zacięty opór.

W niedzielę sosnowiczanie tylko w pierwszej tercji mieli siły, by walczyć w miarę równorzędnie. Po pierwszej tercji, która zakończyła się wynikiem 0:0, nastąpił okres silnej przewagi Nesty, zwieńczony 5 bramkami w drugiej tercji. To znacznie uspokoiło grę torunian i pozwoliło im rozgrywać akcje znacznie spokojniej. Zniechęceni sms-owcy nie mieli już ani sił ani możliwości, by próbować gonić Nestę. W trzeciej tercji padło jeszcze 6 bramek, wszystkie dla gości.

Szczególną skutecznością w tym meczu wykazała się trzecia piątka. Jan Rodziewicz - 5 bramek oraz Michał Kalinowski - 2 bramki, zdobyli większość bramek dla toruńskiej drużyny. Pozostałe dwie piątki dołożyły solidarnie po 2 bramki (Przemysław Bomastek oraz Jacek Dzięgiel).

Pierwszy wyjazd okazał się udany, co nie jest raczej niespodzianką. 5 i 6 października kolejny wyjazd do Sosnowca na mecze z pierwszą drużyną SMS. Dopiero 12 i 13 pażdziernika zobaczymy naszą drużynę w pierwszych meczach na Tortorze.