Treść strony

SMS I PZHL odebrał punkty Neście
6:5 (1:4, 1:0, 3:1) k. 1:0
0:15 (0:2, 0:5, 0:8)

No i mamy pierwszą niespodziankę w tegorocznych rozgrywkach 1 ligi. Sprawcą tej niemiłej niespodzianki stała się toruńska Nesta, która grając w Sosnowcu z juniorami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, doznała w pierwszym meczu porażki 6:5 po dogrywce i rzutach karnych. W poszczególnych tercjach było: 1:4, 1:0, 3:1, a decydującą bramkę z rzutu karnego zdołał wbić naszemu bramkarzowi Mateusz Gościński.

Niestety sobotni mecz zakończył się porażką, chociaż długo się na to nie zanosiło. Po dwóch tercjach toruńscy hokeiści prowadzili 4:2, a wkrótce po wznowieniu gry w trzeciej tercji strzelili gola na 5:2. Ale zadowoleni z prowadzenia toruńczycy zapomnieli, że takie prowadzenie w hokeju nie oznacza jeszcze zwycięstwa. Grający nadzwyczaj ambitnie sosnowiczanie nie odpuszczali żadnej okazji, żadnego krążka, co w połączeniu z gorszym dniem Michała Plaskiewicza doprowadziło do nerwowej końcówki. Sytuację skomplikował dodatkowo Miłosz Lidtke, który w niegroźnej sytuacji wyrzucił krążek za bandę, za co został ukarany 2 minutami na ławce. No i 16 sekund przed końcem meczu SMS zdobył wyrównującą bramkę. Dogrywka nic już nie zmieniła, decydowały rzuty karne, które zdecydowanie wygrali sosnowiczanie, wykorzystując wszystkie próby.

Bramki dla Nesty w tym meczu zdobyli: Michał Kalinowski - dwie, Jan Rodziewicz, Piotr Huzarski, Mateusz Kurpiewski - wszyscy po jednej.

W niedzielę toruńska drużyna wyjechała na lód znacznie bardziej zmotywowana i efekty tego dały się zauważyć od początku meczu. Sprawę dodatkowo ułatwiło to, że sosnowiecki zespół wystawił całkowicie zmienioną personalnie drużynę. Ta okazała się słabsza i Nesta wygrała drugi mecz z SMS I PZHL Sosnowiec 0:15 (0:2, 0:5, 0:8). W tym meczu ani przez moment nie było wątpliwości, kto jest lepszy.

Bramkami podzielili się: Piotr Winiarski - 3, Michał Kalinowski - 2, Przemysław Bomastek - 2, Jacek Dzięgiel - 2, Patryk Pronobis - 2, Piotr Huzarski - 2, Kamil Kuchnicki - 1, Kamil Gościmiński - 1.

Już w najbliższy weekend toruńscy kibice będą mieli okazję zobaczyć swoich ulubieńców, po raz pierwszy w tym roku na własnym lodzie. W sobotę o godz. 17.00 i w niedzielę o godz. 16.00 na Tortorze zameldują się zawodnicy 1928 KTH Krynica. Zapowiadają się ciekawe mecze, których wynik wcale nie wydaje się przesądzony.

A dla wszystkich kibiców hokeja na lodzie klub przygotował niespodziankę. W czwartek 10 października, o godz. 18.30 w Centrum Handlowym Plaza odbędzie się prezentacja drużyny Nesta Toruń. W planie przewidziana jest także prezentacja młodych zawodników drużyn Sokołów Toruń. KS Toruń HSA serdecznie zaprasza wszystkich kibiców.