Treść strony SEZON 2011/

.

Pięć, sześć i jeszcze dwie

Hokej na lodzie. Skuteczni tyszanie wyeliminowali toruńską Nestę z dalszej rywalizacji o puchar kraju

Pięciokrotni triumfatorzy rozgrywek o Puchar Polski nie mieli skrupułów. W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym hokeiści GKS-u Tychy rozgromili torunian.

Hokeiści Nesty wyjeżdżali do Tychów z zamiarem powalczenia, stracenia możliwie mało bramek i pokazania się z przyzwoitej strony. Niestety, nie uniknęli bardzo wysokiej porażki. Już w pierwszej tercji torunianie stracili pięć bramek, a w drugiej kolejne sześć.

- Gra posypała się już w pierwszej części gry. Dopiero od połowy meczu coś zaczęło się „zazębiać”, ale i tak było widać, że drużyna chce szybko zakończyć mecz - przyznał Wiesław Walicki, pierwszy trener Nesty. - W porównaniu z pierwszym spotkaniem, zagraliśmy fatalnie. Dostaliśmy lanie od silniejszej ekipy.

W trzeciej tercji osłabieni brakiem m.in. Przemysława Bomastka (wysoka gorączka) i Daniela Mingego(powraca do treningów po chorobie) pierwszoligowcy z Torunia stracili jeszcze dwie bramki. Sami, w przekroju całego meczu, zdołali tylko raz znaleźć drogę do siatki rywali, choć okazji ku temu mieli więcej. Bardzo wyraźna porażka w Tychach (1:13) wyeliminowała Nestę z walki o Puchar Polski.

Dla drużyny Wiesława Walickiego i Marka Góreckiego wczorajsze spotkanie było ostatnim meczem o stawkę w tym roku. Działacze klubu starali się natomiast, aby jeszcze w grudniu drużyna rozegrała kilka meczów sparingowych. Do takowych prawdopodobnie nie dojdzie.

- Mamy ograniczone finanse - powiedział Bogdan Rozwadowski, prezes spółki.

Warto wspomnieć, iż kontrakt z ekstraligowym klubem z Krynicy rozwiązał Jacek Dzięgiel. Zgodnie z naszymi informacjami, o których pisaliśmy już w poprzednim tygodniu, 25-letni wychowanek Towimoru wraca w rodzinne strony i być może weźmie udział w najbliższym treningu Nesty.

- Szczegóły umowy z Jackiem już przedyskutowaliśmy. Chcemy, aby jak najszybciej podpisał umowę - mówi prezes Nesty.

GKS Tychy - Nesta 13:1 (5:0, 6:1, 2:0)

1:0 K. Majkowski - L. Paciga (7.49, w osłabieniu), 2:0 L. Paciga - A. Parzyszek (11.31), 3:0 M. Woźnica - A. Bagiński, M. Garbocz (12.31), 4:0 L. Paciga - S. Gonera, A. Parzyszek (14.47), 5:0 M. Csorich - R. Galant, J. Witecki (16.16), 6:0 A. Bagiński - R. Simiczek, M. Woźnica (21.20), 7:0 M. Woźnica - R. Simiczek (25.08, w przew.), 8:0 R. Galant (25.22), 8:1 P. Połącarz - K. Kalinowski (26.30), 9:1 M. Gurazda (29.56), 10:1 M. Csorich - J. Vitek, J. Witecki (32.03, w przew.), 11:1 M. Garbocz - K. Majkowski (36.10), 12:1 S. Gonera - J. Vitek (43.49, w przew.),
13:1 P. Banachewicz - J. Vitek (52.15).

Nesta: Witkowski (od III tercji Wąsik); Bluks - Adamowicz, Porębski - Lidtke, Huzarski - Chrzanowski; Proszkiewicz - Kuchnicki - Marmurowicz,
Połącarz - K. Kalinowski - Chyliński, Wieczorek - Winiarski - Wiśniewski.