Treść strony SEZON 2005/ 2006

Baraż o MP juniorów młodszych – dzień 2

O ile poniedziałkowe spotkania gdańskiego turnieju nie przyniosły niespodzianek, o tyle w dniu dzisiejszym padły dość nieoczekiwane rezultaty. Na początek dnia MOSM Tychy łatwo i wysoko, bo aż 6:1 (4:0,2:1,0:0), pokonał Naprzód Janów, a gdańszczanie męczyli się z TKH Toruń i ostatecznie wygrali zaledwie 3:2 (0:1,1:1,2:0).

Hokeiści Naprzodu Janów, obok gosapodarzy, wymieniali byli w gronie faworytów. Potwierdziło to wczorajsze spotkanie z TKH Toruń. Dzisiaj zawodnicy z dzielnicy Katowic nie potrafili nawiązać równorzędnej walki z MOSM Tychy. Ósma drużyna z ligi śląskiej już po pierwszej odsłonie prowadziła 4:0 i mogła być pewna swego. W dalszej części spotkania tyszanie w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na tafli.

Konfrontacja Stoczniowca z TKH Toruń nie stała na wysokim poziomie. Zdecydowany faworyt tego meczu, czyli biało-niebiescy, nie potrafili poradzić sobie z ambitną postawą rywali oraz zatrważającą nieskutecznością. W 18 minucie w boksie Stoczniowca zrobiło się nerwowo. Torunianie po jednej z nielicznych kontr zdobyli gola i objęli prowadzenie, gdy Kamil Gościmiński „przestrzelił” parkany Konrada Rostkowskiego. Jednobramkowe prowadzenie przyjezdnych utrzymywało się aż do 33 minuty. Niemoc strzelecką gdańskich hokeistów przełamał Marek Wróbel, dobijając do bramki strzał Dawida Maja. Stoczniowiec zaatakował i wydawało się, że kolejne bramki są kwestią czasu. Na 30 sekund przed końcem drugiej części gry gospodarze stracili krążek i zawodnicy TKH po chwili cieszyli się ponownie z prowadzenia. W trzeciej tercji przewaga graczy Stoczniowca była miażdżąca, ale Miłosz Ciesielski bronił z nieprawdopodobnym szczęściem. Jego bramkę odczarował dopiero w 49 minucie obrońca Kamil Cichewicz, który włączył się do akcji ofensywnej i wyręczył napastników. Ten sam zawodnik w 59 minucie zdobył efektownym strzałem z niebieskiej linii zdobył zwycięskiego gola.

Po wtorkowych pojedynkach pewny awansu jest Stoczniowiec Gdańsk. Korespondencyjny pojedynek o drugą lokatę premiowaną udziałem w MP juniorów młodszych będą toczyć MOSM Tychy i Naprzód Janów.

W środę zagrają: MOSM Tychy – TKH Toruń (9:45) oraz Stoczniowiec Gdańsk – Naprzód Janów (12:15).

------------------------------------------------------------------------

MUKS Naprzód Janów – MOSM Tychy 1:6 (0:4,1:2,0:0)

0:1 Jaromin (4’)
0:2 Banachewicz – Chyliński – Król (8’, w przewadze)
0:3 Król – Baranowski (11’)
0:4 Jaromin – Matla (17’, w przewadze)
0:5 Maraszko (25’, w przewadze)
0:6 Król (26’)
1:6 Rasikoń – Freiherr (28’)

Sędziowali: Pachucki – Mądrala, Wierucki (wszyscy Gdańsk)
Kary: 26 min – 40 min

Naprzód: Lipiński (26’ Nowak); Gryp (2) – Surowiak (2), Koszowski – Bort (4) oraz Szymala; M.Maryniok – Freiherr (2) – Rasikoń (4), Bułka – Zioła (2) – S.Maryniok (4), Socha (2) – Czekański (2) – Podsiedlik (2) oraz Kogut, Dominiczewski.

MOSM Tychy: Sebastian Zgórski; Bronowski – Lenkiewicz (6), Matla (2) – Szymon Zgórski, Baranowski (4) – Miler oraz Sutor (2); Warmusz – Jaromin – Maraszko, Król (2) – Chyliński (2) – Banachewicz, Fuks (14) – Sowa – Bojarski.

TKH Toruń – Stoczniowiec Gdańsk 2:3 (1:0,1:1,0:2)

1:0 Gościmiński – P.Winiarski (18’)
1:1 Wróbel – Maj (33’, w osłabieniu)
2:1 Ruszyński – Minge (40’)
2:2 Cichewicz – Ziółkowski – Surgot (49’)
2:3 Cichewicz – Ziółkowski (59’)

Sędziowali: Kryś (Katowice) – Byczkowski, Wierucki (obaj Gdańsk)
Kary: 12 min – 26 min (w tym 10 min dla Rostkowskiego)

TKH Toruń: Ciesielski; Szostak – Badulski, P.Pronobis (2) – R.Pronobis; Jukiel (2) – Ruszyński – Gawrych, Kołsut – P.Winiarski (6) – Minge (2) oraz Gościmiński.

Stoczniowiec: Rostkowski (10, 25’ Witkowski); Cichewicz (2) – Lidtke (2), Maciejewski – Maciulko, Kwieciński (2) – Kabat oraz Gimiński; Struzyk (2) – Ziółkowski (2) – Surgot, Ruszkiewicz – Klimek – Szyrszyng (2), Rolbiecki – Wróbel (2) – Maj oraz Rompkowski, Wróblewski.