Treść strony SEZON 2020/ 2021

Cztery mecze - cztery zwycięstwa!

Trwa dobra passa hokeistów KH Energa. Odnoszą kolejne, wyjazdowe zwycięstwo. Pokonują w Sanoku miejscowy Ciarko STS 4:1 i meldują się na pierwszym miejscu w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Stalowe Pierniki są jedyną drużyną, która wygrała wszystkie rozegrane do tej pory mecze.

W dzisiejszym spotkaniu na listę strzelców wpisali się: Yegor Feofanov, Kamil Kalinowski, Kostas Gusevas oraz Jarosław Dołęga.
Anton Svensson zdecydowanie wygrał bramkarski pojedynek z byłym toruńskim golkiperem Patrikiem Spesnym, który w obecnym sezonie gra w Sanoku.
Toruński bramkarz w czterech rozegranych dotychczas spotkaniach wpuścił tylko trzy bramki i jest obecnie najskuteczniejszy w lidze.

Ciarko STS Sanok - KH Energa Toruń
1:4
(0:2, 1:0, 0:2)

0:1 Feofanov Yegor (Sergushkin Denis) - 07:40
0:2 Kalinowski Kamil (Bondaruk Gleb, Kalinowski Michał) - 11:07

1:2 Bukowski Jakub (Piippo Eemeli, Viikila Jesperi    ) - 28:30    (P)

Okiem Kibica.

Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo Stalowych Pierników. Tym razem poradzili sobie nie tylko z przeciwnikiem, ale także fantastycznym dopingiem sanockiej publiczności.
Pierwsza tercja przebiegała pod dyktando toruńskiej drużyny, której dwukrotnie udało się pokonać Spesnego. Najpierw Y. Feofanov, który dobrze pamiętał, gdzie trzeba uderzyć by pokonać niedawnego kolegę otwiera wynik spotkania. Trzy minuty później składną akcję torunian wykańcza starszy braci Kalinowskich.
W drugiej tercji gra się wyrównała, a drużyny łapały sporo kar. Jedną z przewag wykorzystał J. Bukowski i gospodarze uwierzyli w swoje siły. Cios za cios, ale więcej bramek w drugiej tercji już nie padło. Wydawało się, że gospodarze, atakujący raz a razem mogą doprowadzić do remisu, jednak ponownie dobrze broniący Anton Svensson nie daje się zaskoczyć.
Otwarta gra sanockiego zespołu sprawia, że jeden z kontrataków celnym strzałem kończy nasz litewski obrońca K. Gusevas. Minutę później J. Dołęga dobija gospodarzy i to KH Energa na wyjeździe zgarnia pełną pulę sadowiąc się przy okazji na fotelu lidera PHL. Takiej sytuacji nie pamiętają „najstarsi górale”!
Siłą toruńskiej drużyny po raz kolejny jest wyrównany skład. Nie ma gwiazd, a strzelają i bronią wszyscy.